• Profil materskej školy

• Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdelávacieho programu vypracovaného  podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách. V školskom vzdelávacom programe sú vypracované ciele a zameranie predprimárneho vzdelávania.

• Ciele predprimárneho vzdelávanie

• V materskej škole plníme ciele školského vzdelávacieho programu pod názvom „Objavujeme svet“. Formujeme povedomie o zdravom životnom štýle, rozvíjame predčitateľskú a literárnú gramotnosť  a plníme environmentálne ciele.

Školský vzdelávací program:       SkVP_2022.pdf

• „Objavujeme svet“

• Zdravý životný štýl
      • Povedomie o zdravom životnom štýle formujeme kurzami korčuľovania, lyžovania, plávania, lezenia, trampolín poskytujeme širokú škálu možností získavania nových pohybových schopností a zručností. Celoročnú pohybovú aktivitu uskutočňujeme s maximálnym využívaním dvora materskej školy, ako aj okolitých upravených detských ihrísk a športovísk.

• Environmentálna gramotnosť
      • Zážitkovým učením plníme environmentálne ciele – kontakt so živými zvieratkami, ekovýchovné programy s organizáciou Daphne, návšteva farmy. Vo vyvýšených záhonoch pestujeme rôzne plodiny, pozorujeme život hmyzu v hmyzom domčeku.

• Predčitateľská a literárna gramotnosť
      • Ďalším cieľom je   Úzko spolupracujeme s miestnou knižnicou, organizujeme čitateľské posedenie s autormi detskej literatúry a ilustrátormi. Zabezpečujeme profesionálne bábkové divadlá. S deťmi dramatizujeme rozprávky, ktoré následne predstavíme ostatným deťom.